вівторок, 8 березня 2016 р.

Міжнародний жіночий день

8 Березня – Міжнародний жіночий день. Він збігається з початком весни. У наш час його відзначають як свято дівчат, жінок, свято матерів. А започатковане воно було в 1910 р. на ІІ Міжнародній конференції жінок-соціалісток у Копенгагені на пропозицію Клари Цеткін. Його було вирішено проводити щорічно як день солідарності жінок усіх країн у боротьбі за свої права.
Цей день визнається Організацією Об'єднаних Націй, в багатьох країнах світу його встановлено державним святом.
8 березня є офіційним вихідним днем в Азербайджані, Анголі, Білорусі, Буркіна-Фасо, В'єтнамі, Грузії, КНДР, Казахстані, Камбоджі, Киргизстані, Китаї, Конго, Лаосі, Македонії, Молдові, Монголії, Непалі, Таджикистані, Туркменістані, Росії, Уганді, Україні.
Окремі діячі православної церкви (як і деяких інших релігійних спільнот світу) не визнають свято 8 Березня з огляду на його політичне походження.
Вперше цей день відзначили у 1911 р. у Німеччині, Австрії Швейцарії та Данії. Вшануймо і ми свято, що приходить до нас із першим співом пташок, першими весняними квітами, чарівними усмішками на обличчях наших мам та бабусь.
Микола Костянтинович Реріх колись сказав такі слова: “Коли у домі важко, тоді звертаються до жінки. Коли більше не допомагають розрахунки та обчислення, коли ворожнеча та взаємне руйнування сягають межі, тоді приходять до жінки. Коли злі сили беруть гору, тоді кличуть жінку”.
Є така легенда. Після того, як до Бога звернувся чоловік і заявив про свою нудьгу, Бог вирішив створити жінку. Після нетривалих роздумів став створювати жінку з кількох яскравих променів сонця, всіх чарівних фарб зорі, задумливого смутку місяця, краси лебедя, граціозності газелі, притягальної сили магніту. Він змішав усе разом, а потім додав туди холодного мерехтіння зірок, ревнощів тигриці, отрути змії та безпощадної стихії. Оформив постать і вдихнув у неї життя. Цю жінку Бог передав чоловікові, промовивши при цьому: “Бери її такою, якою вона вийшла, і не намагайся її переробити, будь щасливим з нею протягом життя і терпи муки від неї до самої смерті”. Це легенда-жарт. Але є в ній частка істини. Жінка — це одвічний біль і одвічна втіха. Вона може перетворити життя і на рай, і на пекло.

Немає коментарів:

Дописати коментар