Візитка бібліотеки

   Короткий екскурс в бібліотеку
         Бібліотека… Тиша… Століття…
Тут книги розумні спокійно живуть
У тихій величній світлиці,
А двері широко відкриті ведуть
До знань золотої скарбниці.
Герої романів, легенд, повістей,
Тут радо говорять із нами.
В книжках – відкриття всіх великих людей,
Думки, що хвилюють віками. 
   До 1939 року бібліотека знаходилася в приміщенні банку. В цьому приміщенні знаходились читальня «Просвіти» і банк. Цей будинок був розташований по вул. Шевченка. Вечорами у вільний від роботи час, там збиралося багато молоді і людей літнього та старшого віку. Для них організовувалися колективні читання і обговорення творів українських письменників і поетів, часописів тощо. Цікаві задушевні бесіди про історію України, релігію і культуру нашого краю проводили місцеві вчителі, священники, правники. Бібліотекою читальні міг користуватися кожен, хто вмів читати. Пізніше в 1939-40р.р. приміщення бібліотеки знаходилось в Народному домі по вул. Св. Миколая. На той час бібліотекарем працював Михальський. В 1944-45р.р. приміщення бібліотеки було перенесено на вул. Львівську. В 1948р. була прийнята на роботу бібліотекар Ярмак Оля. В 1951-му на посаду бібліотекара Даць Ярослава, а в дитячу бібліотеку була прийнята Сорока Любов. Після звільнення Ярмак Олі в 1953р. на посаду бібліотекара була прийнята Кришталь О. М. В 1963р. дорослу і дитячу бібліотеку роз’єднали. Бібліотека для дорослих залишилася на вул. Львівській, а для дітей перенесена на вул. Котляревського. В 1974р. прийшла працювати в бібліотеку Жук М. С. Разом з нею працювали Галан М. В. та Сотник С. В.
      Бібліотека - це духовний оазис. Це місце де можна не лише поповнити знаннями, а й поспілкуватися, задовольнити свої естетичні проблеми.
   Робота бібліотеки ведеться у кількох напрямках:
   - розкриття ідейного змісту і естетичного значення призабутої, вилученої з національного життя історик - культурної спадщини народу;
   - правдиве відтворення тернистого шляху репресованих, забутих представників національної культури та мистецтва;
   - участь у відзначенні знаменних та пам'ятних дат вітчизняної історії, ювілеїв її діячів;
   - сприяння відродженню українських свят, традицій, обрядів, збереженню історичної пам'яті предків, чистоти нашої духовності і мови.
  Фонд бібліотеки становить 16855 примірників літератури. Бібліотека одержує 9 газет і 2 журнали.







  
   В читальному залі оформлено куток "З архівів пам'яті", та куток "Від влади - населенню", де читачі можуть знайти не тільки різну правову літературу, а й ознайомитися з різними документами Верховної та місцевої Рад, з громадськими та політичними організаціями, які є на території району. З роботою промислових та комунальних підприємств міста. Також із статистичною інформацією, соціальним забезпеченням, охороною навколишнього середовища, громадським життям, культурою та освітою району.



   Традиційними в нашій бібліотеці є відзначення знаменних і пам'ятних дат вітчизняної історії, ювілеїв її діячів, сприяння відродженню українських свят, традицій, обрядів, збереженню історичної пам'яті предків чистоти нашої духовності і мови. Проводяться масові заходи з циклу "Подвижники письменницької ниви".
   При читальному залі бібліотеки працює краєзнавчий клуб "Краю мій рідний". На засіданнях клубу здебільшого проводяться години народознавства, краєзнавчі години, краєзнавчі читання, бесіди, вікторини.
   Вся робота бібліотеки висвітлюється на бібліотечному інформаторі та на сторінках сайту районної бібліотеки.
   Бібліотека співпрацює із школою, народним домом, міською Радою. Бібліотека є складовою частиною культурної сфери міста та створює умови для творчого розвитку особистості і надає вільний доступ до ресурсів бібліотеки.

Немає коментарів:

Дописати коментар