субота, 18 липня 2015 р.

Корпус Миру

17 липня в приміщенні Глинянської міської бібліотеки відбулась зустріч з п. Маратом Кюрчевським - Директором Проекту розвитку громад Корпус Миру США в Україні.

Під час зустрічі обговорювались можливості співпраці громади Глинян з Корпусом Миру США в Україні.

Загальні відомості про Корпус Миру
Корпус Миру – неполітична, нерелігійна організація. Її було засновано Президентом США Джоном Кеннеді у 1961 році з метою зміцнення миру та дружби між людьми різних національностей і культур. Фінансування діяльності Корпусу Миру здійснюється за рішенням Конгресу Сполучених Штатів з бюджету Федерального Уряду і формується за рахунок податків, сплачених громадянами США.
Діяльність Корпусу Миру відбувається через співпрацю добровольців з організаціями країни-партнера, що запросила Корпус Миру до себе. Добровольці - американські громадяни, що виявили бажання приїхати та працювати в місцевих організаціях протягом двох років. Наразі Корпус Миру здійснює свою діяльність у 73 країнах світу – в Європі та Азії, в Латинській Америці та Африці. Вже протягом чотирьох десятиліть Корпус Миру надає технічну допомогу шляхом втілення в життя програм у сфері освіти, розвитку громад, сприяння розвитку бізнесу, захисту навколишнього середовища, сільського господарства, охорони здоров’я та роботи з молоддю.

Корпус Миру в Україні
В Україні Корпус Миру розпочав свою діяльність у травні 1992 року, коли тодішній Президент України Леонід Кравчук та тодішній Президент США Джордж Буш-старший підписали двосторонню угоду про започаткування програм Корпусу Миру в Україні. Програма Корпусу Миру зареєстрована в Міністерстві економіки України як проект технічної допомоги США Україні. Партнерськими міністерствами Корпусу Миру є Міністерство економіки України, Міністерство освіти та науки та Міністерство у справах сім’ї, молоді та спорту.

У своїй діяльності Корпус Миру США в Україні керується трьома основними цілями:
·      надавати громадянам України допомогу у професійному розвитку;
·      сприяти кращому розумінню американців українцями;
·      сприяти кращому розумінню українців з боку американців.

В Україні добровольці Корпусу Миру працюють за трьома проектами: «Викладання англійської мови як іноземної», «Молодіжний розвиток» та «Розвиток громад». Всі проекти Корпусу Миру зареєстровані в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України як проекти технічної допомоги.

Проект розвитку громад
Волонтери Проекту розвитку громад співпрацюють здебільшого з неурядовими або громадськими організаціями, а також із благодійними фондами, бібліотеками, музеями, органами місцевого самоврядування, місцевими органами влади, державними центрами зайнятості, навчальними закладами.
Метою проекту є допомогти українським громадам стати більш економічно та соціально стабільними через посилене громадянське суспільство та покращене ділове середовище.

Цілі та задачі проекту:
1.   Підвищити спроможність громадян брати участь у вирішенні актуальних питань життєдіяльності місцевих громад та навчання через суспільно-корисну роботу в громаді шляхом:
 ·      навчання лідерству, навичкам прийняття рішень, спілкування та взаємодії, публічним виступам та презентаціям, управління конфліктом шляхом проведення тренінгів, навчальних курсів, клубів, таборів;
·      навчання технологіям організації суспільно-корисних громадських проектів;
·      навчання аналізу і оцінки проблем, розробки, впровадження та покращення обізнаності громадян та кампаній з  представництва, розбудові зв’язків з потенційними партнерами в сфери громадського представництва.

2.   Сприяти сталому організаційному розвитку українських організацій шляхом:
·      проведення оцінки потреб розвитку організації та громади;
·      навчання застосуванню інструментів та систем стратегічного та щорічного (оперативного) планування та покращення процесу планування;
·      застосування нових інструментів та систем організаційного розвитку та покращення внутрішнього управління організацією;
·      покращення розробки та управління проектами, започаткування стратегічних партнерств, покращення якості надання послуг та роботи з клієнтами;
·      урізноманітнення джерел фінансування організацій;
·      розробки ефективної стратегії та заходів із залучення коштів;
·      запровадження стратегічно виваженого підходу щодо залучення донорських коштів через гранти.

3.Сприяти розширенню економічних можливостей громадян шляхом:
·      навчання та допомоги у розробці техніко-економічних обґрунтувань, розробки бізнес-планів, організації та управління власною справою;
·      навчання представників малого бізнесу та студентів університетів навичкам управління бізнесом, включаючи, планування, управління, обслуговування клієнтів, ведення переговорів та фінансовий менеджмент.

На зустрічі були присутні представники громадських організацій, органів місцевого самоврядування, державної влади, працівники бібліотеки, молодь та небайдужі громадяни.



Немає коментарів:

Дописати коментар